چندنکته اصولي زمان خريدخودروي کارکرده

چندنکته اصولي زمان خريدخودروي کارکرده

چندنکته اصولي زمان خريدخودروي کارکرده

1396/08/16

چندنکته اصولی زمان خریدخودروی کارکرده

اگر قصد خرید خودرو ی  کارکرده ای متناسب با بوجه خود دارید جهت گرفتارنشدن در دام کلاهبرداران .

 حتما و لطفا به نکات زیر با حساسیت بیشتری دقت فرمایید.

1 : چنانچه قصد دارید خودروی مورد نظر خود را از روشهای متداول پیدا کنید ، بهترین و امن ترین مسیر صفحه آگهی های روزنامه است .

2 : چنانچه به هر شکل خودرو مورد نظر خود را پیدا کرده و قصد برقراری ارتباط با فروشنده را دارید. سوال اول شما این باشد که خودرو بنام آگهی دهنده است یا خیر . پاسخ را مهم شمارده و بر کشف واقعی بودن پاسخ پافشاری کنید .

3 :  زمان و مکان بازدید خودرو را خودتان مدیریت بفرمایید . فروشنده واقعی و سالم کنار شما قرار میگیرد ، نه در مقابل شما .

4 :  خودرو را حتما در روشنایی روز بازدید فرمایید ، کاملا بدنه و متعلقات ولاستیکها را ببینید و وضعیت ظاهری آنها را به خاطر بسپارید ، (حدالمقدور عکس بگیرید) .

تذکر: اگر زمان بازدید با خریدار یا خریداران متعدد حاضر در محل برخورد داشتید از هرگونه اقدام عجولانه بپرهیزید زیرا احتمال یک سناریو برای به دام انداختن شما میرود .بنا براین اصول ذکرشده را حتما رعایت فرمایید.

5 : درصورتی که خودرو مورد نظر از تمام جهات (قیمت،وضعیت ظاهری،بیمه و...) مطلوب شما بود الزاماً از نظر یک کارشناس سلامت بدنه و فنی خودرو بهره بگیرید .

تذکر: :تاکید میگردد کارشناسی حتما باید قبل از تنظیم قولنامه و یا هرنوع سندی  در دفترخانه انجام پذیرد. وتا قبل از کارشناسی هیچ وجهی به عنوان بیعانه در هر شرایطی پرداخت نگردد.

6 : بعد از اتمام کارشناسی در هر موقعیت و زمانی حتما با فروشنده یک قولنامه تنظیم و شرایط خرید ونقل وانتقال وتوافقات انجام شده را درآن ذکر فرمایید.

لینک متن کامل قولنامه : http://bit.ly/gholnameh

7 : تاکید میگردد قبل از تعویض پلاک و پس از احراز سلامت خودرو از طرف کارشناس   تنظیم هر نوع سندی که دلالت بر انجام یک معامله داشته باشد باید با حضور صاحب قانونی خودرو انجام پذیرد ، حتی اگر فروشنده وکالت بلاعزل داشته باشد. زیرا این وکالت تا زمان زنده بودن مالک ، قانونی بوده و بعداز فوت آن اعتباری نخواهد داشت . لذا چنانچه قبل از انجام این معامله مالک فوت شده باشد . معامله غیر قانونی محسوب میگردد.

8 : حضور مالک قانونی خودرو یا فروشنده دارای وکالت زمان تعویض پلاک جهت گرفتار نشدن شما در دام افراد سودجو ،کلاهبردار، یا قوانین تعریف شده برای خودروهایی که ممنوع المعامله هستند الزامیست . این مورد را با فروشنده قطعی کنید.

9 : بخش از ثمن معامله را بعد از تعویض پلاک و الباقی را پس از انتقال قطعی در دفاتر اسناد رسمی پرداخت فرمایید.

 

کارشناس خودرو 

ذوالقدریان

 

09129214677


طراحی وب سایت توسط گروه تبلیغاتی پرین پرواز